Pobierz

Pobierz pełną, oryginalną grę Liga Polska Manager 95

POBIERZ LIGA95.ZIP

    Pamiętaj, aby kliknąć polubienie na facebook i dołączyć do obserwujących na twitter.

Pozostańmy w kontakcie, buduj społeczność retro managera, wyraź swoją opinię, podziel się pomysłami. Dla mnie będzie to sygnał i motywacja do dalszego działania w tym temacie.

 

Platformy

 • WINDOWS – działa idealnie, również na WIN 10
 • ANDROIDświetnie śmiga, na tabletach, telefonach, bez ograniczeń
 • MacOS – pod emulatorem DOS powinno działać, na razie do sprawdzenia we własnym zakresie, proszę pobrać i testować. Na bieżąco będziemy informować o zgodności i udanych próbach uruchomienia. W dalszym terminie powinny powstać instrukcje uruchomieniowe.

 

Instalacja WINDOWS – jeden prosty krok

 1. Rozpakuj archiwum .zip do folderu C:\Gry tak, aby wszystkie pliki gry i podkatalogi znalazły się w folderze C:\Gry\Liga95.
  1. Jeżeli ten folder nie może być zastosowany, możliwe jest umieszczenie w dowolnym, ale konieczna będzie podmiana ścieżki w pliku uruchomieniowym Start.bat
 2. Uruchom grę poprzez plik C:\Gry\Liga95\Start.bat
  1. LPM95 powinna uruchomić się w okienku emulatora DOS (DosBox), żadne dalsze działania nie są konieczne. Po prostu rozpocznij grę.
  2. Gdy zobaczysz startowe ekrany gry, możesz zmaksymalizować do pełnego ekranu poprzez ALT+ENTER, bądź prowadzić grę w okienku.
 3. Życzymy miłej zabawy i zapraszamy do zapoznania się z PORADNIKIEM
Rozwiązywanie problemów

Jeżeli wystąpią problemy z uruchomieniem gry poprzez plik Start.bat upewnij się, że struktura katalogów jest następująca:

Inną znaną przyczyną problemów z uruchomieniem może być Comodo Internet Security, które blokuje aplikację Start.bat. Wystarczy w menu głównym programu Comodo wybrać „Odblokuj aplikację”, odnaleźć na liście ścieżkę do Start.bat i po kliknięciu prawym przyciskiem myszy wybrać opcję „odblokuj dla wszystkich modułów zabezpieczających”.

Dla innych programów bezpieczeństwa może wystąpić analogiczna sytuacja, która może blokować uruchomienie gry.

 

Gra musi działać na każdej wersji Windows, jeżeli nadal występują problemy pisz na: serwis@ligapolska95.pl

 

Start rozgrywki

Po ekranach powitalnych pojawi się pierwszy ekran decyzyjny, gdzie musimy wprowadzić pseudonim trenera i wybrać zespół.

Ważne: Po dokonaniu zespołu przejście do następnego etapu poprzez prawy przycisk myszy,

Poziom gry: 1 – start od pierwszej ligi (tak, tak nie było wtedy Ekstraklasy), 3 – rozpoczynamy od trzecioligowej szarzyzny.

 

UWAGA: jest zidentyfikowana sytuacja, która doprowadza do zawieszenia się gry, albo błędów w dalszej rozgrywce:

Nie można wykupić wszystkich zawodników z danej listy transferowej. Jeżeli na liście pozostanie ostatni zawodnik, to nie kupuj go. Poczekaj aż pojawią się następne oferty.

 

A co dalej? Wszystko przed Tobą. Zaglądaj do zakładki PORADNIK, gdzie będą pojawiać się kolejne, bardzo cenne i praktyczne wskazówki.

 

 

 

 

Instalacja ANDROID – trzy proste kroki

 1. Pobierz ze sklepu Google Play darmowy emulator DOS o nazwie aFreeBox
 2. Pobierz liga95.zip, a gdy pojawi się pytanie o folder, do którego rozpakować, zaakceptuj: LIGA95
 3. Uruchom aFreeBox
  1. W górnym pasku aplikacji powinna pojawić się ikona klawiatury, jeżeli jej nie ma to rozwiń ten pasek
  2. Otwórz klawiaturę i wprowadź komendy: cd liga95 <enter> liga <enter>
  3. I to wszystko, powinien pojawić się ekran startowy z grą LPM95

 

4. Gdy pomimo powyższych kroków gra nie uruchamia się, zrestartuj urządzenie. Jeżeli to również nie pomogło to pisz: serwis@ligapolska95.pl

5. Jeżeli widzisz poniższy ekran to znaczy, że wszystko przebiegło poprawnie i będziesz mógł cieszyć się pełną grą. Ten ekran wymaga akceptacji dowolnym przyciskiem klawiatury – otwórz ją podobnie jak w poprzednim kroku

 

6. Ekran wyboru drużyny wymaga akceptacji dwukrotnym stuknięciem w ekran tabletu (odpowiada to kliknięciu prawym przyciskiem myszy). W trakcie gry występuje kilka miejsc, gdzie należy użyć prawego przycisku myszy, ale zapewne bez problemu to odnajdziesz, gdy jedno stuknięcie będzie niewystarczające do zamknięcia pojawiającego się okienka.

 

UWAGA: jest zidentyfikowana sytuacja, która doprowadza do zawieszenia się gry, albo błędów w dalszej rozgrywce:

Nie można wykupić wszystkich zawodników z danej listy transferowej. Jeżeli na liście pozostanie ostatni zawodnik, to nie kupuj go. Poczekaj aż pojawią się następne oferty.

 

7. Zapoznaj się z PORADNIKIEM i zaglądaj regularnie, bo tam będą pojawiać się kolejne praktyczne wskazówki, jak grać, żeby powalczyć o dobre miejsce w tabeli.